1
Avatar

Operator validare și introducere date

1096 views
Locuri disponibile:| Aplicanti:

Candidatul ideal:

Descrierea jobului:

Cerinte:

- Cunoaşterea limbii franceze la nivel începător;

- Cunoaşterea uneia dintre limbile străine: engleză/germană/italiană, la nivel minim B2;

- Cunoaşterea pachetului Office şi Windows Explorer;

- Memorie bună şi rapiditate în tehnoredactare;

- Perspicacitate;

- Spirit de colaborare;

Responsabilitati:

Primirea şi operarea datelor de pe fişele furnizorilor vizitaţi de agenţii comerciali B2B la saloanele internaţionale;

- Asigurarea completării tuturor câmpurilor din baza de date;

- Verificarea informaţiilor înscrise pe fişele-salon repartizate spre a fi introduse;

- Căutarea pe internet a diverselor informaţii necesare, despre furnizori;

- Verificarea furnizorilor în baza de date;

- Înţelegerea şi respectarea informaţiilor înscrise pe fişele de la saloane şi introducerea într-un mod corect şi detaliat în baza de date;

- Prioritizarea şi înregistrarea tipurilor de fişe salon în ordinea în care acestea trebuie înregistrate;

- Raportarea constantă a greşelilor înscrise pe fişele salon;

- Raportarea către referentul CRM a activităţii zilnice, sub forma unui tabel centralizator.